RL07S201JRSL
Mfr.Part #
RL07S201JRSL
Description
RES 200 OHM 1/4W 5% AXIAL
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
MIL-PRF-22684
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
200Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Radiation Hardening :
Through Hole
Max Operating Temperature :
175°C
Length :
6.096mm
Datasheets
RL07S201JRSL
Vishay / Dale RL07S201JRSL
Through Hole 200Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,