RL07S101GRSL
Mfr.Part #
RL07S101GRSL
Description
RES 100 OHM 1/4W 2% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
250mW
Additional Feature :
FLAME PROOF
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.29mm
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Construction :
Tubular
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Resistance :
100Ohm
Radiation Hardening :
No
Terminal Shape :
Wire
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW