RL07S100JRSL
Mfr.Part #
RL07S100JRSL
Description
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
6.096mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Resistance :
10Ohms
Contains Lead
Width :
2.29mm
Mount :
Through Hole
Published :
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Min Operating Temperature :
-65°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RL07S100JRSL
Vishay / Dale RL07S100JRSL
Through Hole 10Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,