RL07S100JB14
Mfr.Part #
RL07S100JB14
Description
RES 10 OHM 1/4W 5% AXIAL
Diameter :
2.29mm
2
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±5%
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
2.29mm
Supplier Device Package :
Resistance :
10Ohms
Length :
6.096mm
Datasheets
RL07S100JB14
Vishay / Dale RL07S100JB14
Through Hole 10Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,