RL07S101GB14
Mfr.Part #
RL07S101GB14
Description
RES 100 OHM 1/4W 2% AXIAL
Stock
100
In Stock :
100
Packaging :
Bulk
Resistance :
100Ohms
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Length :
6.096mm
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
MIL-PRF-22684
Voltage - Rated :
250V
Voltage - Rated DC :
250V
Termination :
1 (Unlimited)
Mount :
Through Hole
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Width :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
175°C
Lead Diameter :
640 μm
Max Power Dissipation :
250mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Tolerance :
±2%
Datasheets
RL07S101GB14
Vishay / Dale RL07S101GB14
Through Hole 100Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,