RL07S100GRE6
Mfr.Part #
RL07S100GRE6
Description
RES 10 OHM 1/4W 2% AXIAL
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-65°C
Length :
6.096mm
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
10 Weeks
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Published :
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
MIL-PRF-22684
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.29mm
Resistance :
10Ohms
Package / Case :
Tolerance :
±2%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RL07S100GRE6
Vishay / Dale RL07S100GRE6
Through Hole 10Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,