AC03000001000JACCS
Mfr.Part #
AC03000001000JACCS
Description
RES 100 OHM 3W 5% AXIAL
Operating Temperature :
-40°C~200°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.217Diax0.512L 5.50mmx13.00mm
Mount :
Through Hole
Series :
AC03
Feature :
Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety
Height :
19mm
Power Rating :
3W
Published :
Max Operating Temperature :
250°C
Factory Lead Time :
20 Weeks
Max Power Dissipation :
3W
Length :
13.0048mm
Min Operating Temperature :
-40°C
Diameter :
5.5mm
Resistance :
100Ohms
Tolerance :
±5%
Termination :
Power (Watts) :
3W
Vishay AC03000001000JACCS
Through Hole 100Ohms, 3W, Wirewound,