RL07S200JB14
Mfr.Part #
RL07S200JB14
Description
RES 20 OHM 1/4W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Resistance :
20Ohms
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
10 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Diameter :
2.29mm
Width :
2.29mm
Packaging :
Bulk
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Tolerance :
±5%
Power Rating :
250mW
Series :
Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
Length :
6.096mm
Datasheets
RL07S200JB14
Vishay / Dale RL07S200JB14
Through Hole 20Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,