RL07S181GBSL
Mfr.Part #
RL07S181GBSL
Description
RES 180 OHM 1/4W 2% AXIAL
Packaging :
Bulk
Composition :
Metal Film
Failure Rate :
Size / Dimension :
0.090 Dia x 0.240 L (2.29mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max) :
Supplier Device Package :
Axial
Features :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistance :
180 Ohms
Brand :
Rosenberger
Operating Temperature :
-65°C ~ 175°C
Tolerance :
±2%
Product Category :
Rosenberger
Number of Terminations :
2
Other Names :
RL07S181GBSL-MIL
Package / Case :
Power (Watts) :
0.25W, 1/4W
Datasheets
RL07S181GBSL
Vishay / Dale RL07S181GBSL
180 Ohms, 0.25W, 1/4W, Metal Film,