RL07S152GRE6
Mfr.Part #
RL07S152GRE6
Description
RES 1.5K OHM 1/4W 2% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±2%
Lead Free :
Contains Lead
Min Operating Temperature :
-65°C
Resistance :
1.5kOhms
Through Hole
Supplier Device Package :
12 Weeks
Max Operating Temperature :
175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Width :
2.29mm
Diameter :
2.29mm
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Published :
Power Rating :
250mW
Datasheets
RL07S152GRE6
Vishay / Dale RL07S152GRE6
Through Hole 1.5kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,