RL07S150GRSL
Mfr.Part #
RL07S150GRSL
Description
RES 15 OHM 1/4W 2% AXIAL
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
15Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Metal Film
Width :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
175°C
Max Power Dissipation :
250mW
Length :
6.096mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Datasheets
RL07S150GRSL
Vishay / Dale RL07S150GRSL
Through Hole 15Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,