RL07S150GBSL
Mfr.Part #
RL07S150GBSL
Description
RES 15 OHM 1/4W 2% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Tolerance :
±2%
Factory Lead Time :
10 Weeks
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Diameter :
2.29mm
Resistance :
15Ohm
Packaging :
Bulk
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Datasheets
RL07S150GBSL
Vishay / Dale RL07S150GBSL
Through Hole 15Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,