RL07S134JBSL
Mfr.Part #
RL07S134JBSL
Description
RES 130K OHM 1/4W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±5%
Packaging :
Bulk
Resistance :
130kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Diameter :
2.29mm
Power Rating :
250mW
Datasheets
RL07S134JBSL
Vishay / Dale RL07S134JBSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 130kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,