RL07S134GRSL
Mfr.Part #
RL07S134GRSL
Description
RES 130K OHM 1/4W 2% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Resistance :
130kOhms
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
175°C
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Width :
2.29mm
Length :
6.096mm
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Min Operating Temperature :
-65°C
Datasheets
RL07S134GRSL
Vishay / Dale RL07S134GRSL
Through Hole 130kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,