RL07S134GR36
Mfr.Part #
RL07S134GR36
Description
RES 130K OHM 1/4W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Construction :
Tubular
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Diameter :
2.29mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packing Method :
TR, 11.5 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
130kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Additional Feature :
FLAME PROOF
Pbfree Code :
No
JESD-609 Code :
e0
Terminal Shape :
Wire
Lead, Tin
Published :
Tolerance :
±2%
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RL07S134GR36
Vishay / Dale RL07S134GR36
Through Hole FIXED RESISTOR, 130kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,