RL07S134GBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RL07S134GBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 130K OHM 1/4W 2% AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
250mW
Power Rating :
250mW
Composition :
Metal Film
Width :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Max Operating Temperature :
175°C
Diameter :
2.29mm
Length :
6.096mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Supplier Device Package :
Axial
Number of Terminations :
2
Radiation Hardening :
No
Military Standard :
MIL-PRF-22684
Tolerance :
±2%
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Package / Case :
Series :
Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Mount :
Through Hole
Resistance :
130kOhms
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
12 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
RL07S134GBSL
Vishay / Dale RL07S134GBSL
Through Hole 130kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,