RL07S133GBSL
Mfr.Part #
RL07S133GBSL
Description
RES 13K OHM 1/4W 2% AXIAL
12 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
250mW
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Power Rating :
250mW
Resistance :
13kOhm
Mount :
Through Hole
Reach Compliance Code :
Unknown
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Lead, Tin
ECCN Code :
EAR99
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Datasheets
RL07S133GBSL
Vishay / Dale RL07S133GBSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 13kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,