RL07S132JBSL
Mfr.Part #
RL07S132JBSL
Description
RES 1.3K OHM 1/4W 5% AXIAL
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Supplier Device Package :
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Feature :
Flame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Width :
2.29mm
Power Rating :
250mW
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Composition :
Metal Film
Length :
6.096mm
12 Weeks
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Max Power Dissipation :
250mW
Resistance :
1.3kOhms
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
RL07S132JBSL
Vishay / Dale RL07S132JBSL
Through Hole 1.3kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,