RL07S132GRSL
Mfr.Part #
RL07S132GRSL
Description
RES 1.3K OHM 1/4W 2% AXIAL
Tolerance :
±2%
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.3kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Construction :
Tubular
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Contains Lead
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Datasheets
RL07S132GRSL
Vishay / Dale RL07S132GRSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 1.3kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,