RL07S131GRE6
Mfr.Part #
RL07S131GRE6
Description
RES 130 OHM 1/4W 2% AXIAL
EAR99
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power Rating :
250mW
Tolerance :
±2%
Pbfree Code :
No
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Terminal Shape :
Wire
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
MIL-PRF-22684
JESD-609 Code :
e0
Radiation Hardening :
No
Resistance :
130Ohm
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.29mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
RL07S131GRE6
Vishay / Dale RL07S131GRE6
Through Hole FIXED RESISTOR, 130Ohm, 0.25W 1/4W, Metal Film,