RL07S130GRE6
Mfr.Part #
RL07S130GRE6
Description
RES 13 OHM 1/4W 2% AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Power Rating :
250mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
MIL-PRF-22684
Max Operating Temperature :
175°C
Mount :
Through Hole
Length :
6.096mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-65°C
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
13Ohms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Width :
2.29mm
Factory Lead Time :
10 Weeks
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Package / Case :
Axial
Supplier Device Package :
Datasheets
RL07S130GRE6
Vishay / Dale RL07S130GRE6
Through Hole 13Ohms, 0.25W 1/4W, Metal Film,