RL07S124JB14
Mfr.Part #
RL07S124JB14
Description
RES 120K OHM 1/4W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Contains Lead
Length :
6.096mm
Packaging :
Bulk
Diameter :
2.29mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Resistance :
120kOhms
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±5%
Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
Min Operating Temperature :
-65°C
Published :
Width :
2.29mm
Max Operating Temperature :
175°C
Datasheets
RL07S124JB14
Vishay / Dale RL07S124JB14
Through Hole 120kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,