RL07S124GBSL
Mfr.Part #
RL07S124GBSL
Description
RES 120K OHM 1/4W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Construction :
Tubular
Radiation Hardening :
No
Tolerance :
±2%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Packaging :
Bulk
Military Standard :
MIL-PRF-22684
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
250mW
Diameter :
2.29mm
Resistance :
120kOhm