RL07S123JRSL
Mfr.Part #
RL07S123JRSL
Description
RES 12K OHM 1/4W 5% AXIAL
Through Hole Resistors
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Composition :
Metal Film
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±5%
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
JESD-609 Code :
e0
12 Weeks
Series :
Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Reach Compliance Code :
Unknown
Resistance :
12kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RL07S123JRSL
Vishay / Dale RL07S123JRSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 12kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,