RL07S123GB14
Mfr.Part #
RL07S123GB14
Description
RES 12K OHM 1/4W 2% AXIAL
Stock
72
In Stock :
72
Diameter :
2.29mm
Resistance :
12kOhm
Published :
2016
JESD-609 Code :
e0
Mount :
Through Hole
Construction :
Tubular
Packaging :
Bulk
Pbfree Code :
No
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Series :
Military, MIL-PRF-22684/01, RL07
Lead Diameter :
640 μm
Power Rating :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Terminal Shape :
Wire
ECCN Code :
EAR99
Composition :
Metal Film
Radiation Hardening :
No
Lead Length :
38.1mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Voltage - Rated :
250V
Tolerance :
±2%
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
FLAME PROOF
Datasheets
RL07S123GB14
Vishay / Dale RL07S123GB14
Through Hole FIXED RESISTOR, 12kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,