RL07S122JB14
Mfr.Part #
RL07S122JB14
Description
RES 1.2K OHM 1/4W 5% AXIAL
Axial
Max Operating Temperature :
175°C
Width :
2.29mm
Min Operating Temperature :
-65°C
Lead, Tin
Radiation Hardening :
Resistance :
1.2kOhms
Termination :
Non-RoHS Compliant
Length :
7.06mm
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Supplier Device Package :
Diameter :
2.29mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Power Rating :
250mW
Max Power Dissipation :
250mW
Datasheets
RL07S122JB14
Vishay / Dale RL07S122JB14
Through Hole 1.2kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,