RL07S113GRE6
Mfr.Part #
RL07S113GRE6
Description
RES 11K OHM 1/4W 2% AXIAL
Through Hole Resistors
Construction :
Tubular
Reach Compliance Code :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Additional Feature :
FLAME PROOF
Terminal Shape :
Wire
Resistance :
11kOhm
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Pbfree Code :
No
Diameter :
2.29mm
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Max Power Dissipation :
250mW
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Tolerance :
±2%