RL07S112JRSL
Mfr.Part #
RL07S112JRSL
Description
RES 1.1K OHM 1/4W 5% AXIAL
Max Power Dissipation :
250mW
Tolerance :
±5%
Diameter :
2.29mm
Contains Lead
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
1.1kOhm
Non-RoHS Compliant
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Power Rating :
250mW
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Terminal Shape :
Wire
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C