RL07S104JRSL
Mfr.Part #
RL07S104JRSL
Description
RES 100K OHM 1/4W 5% AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e0
1 (Unlimited)
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Metal Film
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Resistance :
100kOhm
Max Power Dissipation :
250mW
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Packing Method :
TR, 7.5 INCH
Additional Feature :
FLAME PROOF
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
250mW
Terminal Shape :
Wire
Published :
Diameter :
2.29mm
Tolerance :
±5%
Datasheets
RL07S104JRSL
Vishay / Dale RL07S104JRSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,