RL07S104JR36
Mfr.Part #
RL07S104JR36
Description
RES 100K OHM 1/4W 5% AXIAL
MIL-PRF-22684
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Tolerance :
±5%
JESD-609 Code :
e0
No
Pbfree Code :
No
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Packing Method :
TR, 11.5 INCH
ECCN Code :
EAR99
Through Hole
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Diameter :
2.29mm
Resistance :
100kOhm
Construction :
Tubular
Power Rating :
250mW
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Lead Free :
Contains Lead
Terminal Shape :
Wire
Composition :
Metal Film
Additional Feature :
FLAME PROOF
Max Power Dissipation :
250mW
Published :
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Datasheets
RL07S104JR36
Vishay / Dale RL07S104JR36
Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,