RL07S104JBSL
Mfr.Part #
RL07S104JBSL
Description
RES 100K OHM 1/4W 5% AXIAL
Resistance :
100kOhm
No
Terminal Shape :
Wire
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Lead, Tin
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
ECCN Code :
EAR99
Diameter :
2.29mm
Lead Length :
38.1mm
JESD-609 Code :
e0
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Construction :
Tubular
Power Rating :
250mW
Factory Lead Time :
12 Weeks
Additional Feature :
FLAME PROOF
Tolerance :
±5%
Max Power Dissipation :
250mW
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
Datasheets
RL07S104JBSL
Vishay / Dale RL07S104JBSL
Through Hole FIXED RESISTOR, 100kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,