RL07S104GBSL
Mfr.Part #
RL07S104GBSL
Description
RES 100K OHM 1/4W 2% AXIAL
Non-RoHS Compliant
Length :
6.096mm
Packaging :
Bulk
Power Rating :
250mW
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.090Diax0.240L 2.29mmx6.10mm
Operating Temperature :
-65°C~175°C
Diameter :
2.29mm
Resistance :
100kOhms
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
0.25W 1/4W
Max Power Dissipation :
250mW
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Axial
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Composition :
Metal Film
Width :
2.29mm
Tolerance :
±2%
Max Operating Temperature :
175°C
Package / Case :
Datasheets
RL07S104GBSL
Vishay / Dale RL07S104GBSL
Through Hole 100kOhms, 0.25W 1/4W, Metal Film,