34ASP52B4M6RT
Mfr.Part #
34ASP52B4M6RT
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Stock
69
In Stock :
69
Voltage Rating - DC :
20V
Mounting Style :
PCB Mount, Right Angle
Termination :
PC Pin
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Voltage - Rated DC :
20V
Voltage - Rated AC :
20V
Terminal Length :
0.125 inch
SPDT
Contact (DC) Max Power Rating R Load :
0.4VA@20VDC
Bushing Length :
0.28 inch
Mounting Feature :
THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Contact Resistance :
0.01mOhm
Actuator Length :
5.08mm
Mount :
Brackets, Through Hole
Bushing Type :
Unthreaded
Current Rating :
0.4VA (AC/DC)
IP Rating :
Length - Termination :
0.125 inch
Current Rating (Amps) :
0.4VA AC/DC
Body Length or Diameter :
12.7mm
Bushing Thread :
Unthreaded
Factory Lead Time :
18 Weeks
Published :
2011
Termination Style :
PC Pin
Dielectric Withstanding Voltage :
1400VAC V
Body Height :
12.7mm
End Contact Plating :
Gold Over Nickel
Features :
Body Breadth :
6.858 mm
Compliance :
Center Contact Plating :
Gold Over Nickel
Voltage Rating - AC :
20V
Series :
34A
Termination Type :
Solder
Operating Temperature :
-30°C~85°C
PCB Hole Count :
5
Contact Plating :
Gold
Datasheets
34ASP52B4M6RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"