34ASP3NM7RT
Mfr.Part #
34ASP3NM7RT
Description
SWITCH TOGGLE MIMI,SPSDT,O-O-O,R
Termination Style :
PC Pin
Current Rating :
0.4VA (AC/DC)
Actuator Length :
16.26mm
Voltage Rating - AC :
20V
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle, Vertical
Series :
34A
Bushing Thread :
Unthreaded
Actuator Type :
Locking Lever
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Illumination Type, Color :
Voltage - Rated AC :
20V
Voltage Rating - DC :
20V
Current Rating (Amps) :
0.4VA AC/DC
Datasheets
34ASP3NM7RT
34ASP3NM7RT datasheet pdf and Toggle Switches product details from Grayhill Inc. stock available at
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"