34ASP33B4M7RT
Mfr.Part #
34ASP33B4M7RT
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Terminal Length :
0.125 inch
Max Voltage Rating (AC) :
20V
Voltage - Rated DC :
20V
Actuator Length :
13.97mm
Voltage Rating - DC :
20V
Current Rating :
0.4VA (AC/DC)
Center Contact Plating :
Gold Over Nickel
Dielectric Withstanding Voltage :
1400VAC V
RoHS :
Details
Mount :
Brackets, Through Hole, Vertical
Brass, Chrome Plated
Contact (DC) Max Power Rating R Load :
0.4VA@20VDC
Body Length or Diameter :
12.7 mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE-RIGHT ANGLE
Body Breadth :
6.858 mm
Current Rating (Amps) :
0.4VA AC/DC
Series :
34A
Contact Function :
On-Off-On
Length :
6.86mm
Bushing Length :
0.28 inch
Voltage - Rated AC :
20V
Contact Plating :
Gold
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle, Vertical
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Body Height :
20.32mm
Lamp Type :
Contact Resistance :
0.01mOhm
End Contact Plating :
Gold Over Nickel
Voltage Rating - AC :
20V
Datasheets
34ASP33B4M7RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"