34ASP33B4M2RT
Mfr.Part #
34ASP33B4M2RT
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Stock
15
In Stock :
15
Termination :
PC Pin
Current Rating :
0.4VA (AC/DC)
Body Breadth :
12.7 mm
Mount :
PC Mount, Through Hole
Center Contact Plating :
Gold Over Nickel
Bushing Type :
Unthreaded
Terminal Length :
0.25 inch
Contact Resistance :
0.01mOhm
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Actuator Length :
13.97mm
Termination Style :
PC Pin
Factory Lead Time :
18 Weeks
Contact (DC) Max Power Rating R Load :
0.4VA@20VDC
Voltage - Rated AC :
20V
Body Length or Diameter :
16.51mm
Voltage - Rated DC :
20V
Body Height :
10.541mm
Voltage Rating - AC :
20V
Bushing Length :
0.28 inch
Published :
2011
Length - Termination :
0.25 inch
Illumination Voltage (Nominal) :
End Contact Plating :
Gold Over Nickel
Actuator :
Flatted
Mounting Style :
PCB Mount
Dielectric Withstanding Voltage :
1400VAC V
Voltage Rating - DC :
20V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Chrome
Insulation Material :
Diallyl Phthalate
Bushing Thread :
Unthreaded
Current Rating (Amps) :
0.4VA AC/DC
Contact Plating :
Gold
Mounting Feature :
THROUGH HOLE-STRAIGHT
Series :
34A
Datasheets
34ASP33B4M2RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"