34ASP32B3M6RT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
34ASP32B3M6RT
Manufacturer
Grayhill, Inc.
Description
SWITCH TOGGLE MINI,SPDT,O-O-O,T,
Manufacturer :
Grayhill, Inc.
Product Category :
Voltage - Rated AC :
20V
Series :
34A
Product Type :
Toggle Switches
Package :
Bulk
Circuit :
SPDT
Product Status :
Active
Packaging :
Bulk
Actuator Type :
Standard Round
Base Product Number :
34ASP
RoHS Status :
RoHS Compliant
Brand :
Grayhill
Voltage Rating - AC :
20V
Actuator Material :
Brass, Chrome Plated
Illumination :
Non-Illuminated
Electrical Life :
40,000 Cycles
Mounting Type :
Panel Mount, Right Angle
Factory Lead Time :
18 Weeks
Switch Type :
TOGGLE SWITCH
Operating Temperature :
-30°C~85°C
ECCN Code :
EAR99
Grayhill
Current Rating (Amps) :
0.4VA AC/DC
Features :
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.35mm Dia
Subcategory :
Switches
Illumination Voltage (Nominal) :
Illumination Type, Color :
Switch Function :
On-Off-On
Actuator Length :
6.86mm
RoHS :
Details
Current Rating :
0.4VA (AC/DC)
Bushing Thread :
Product Category :
Toggle Switches
Termination Style :
PC Pin
Voltage Rating - DC :
20V
Ingress Protection :
Datasheets
34ASP32B3M6RT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"