34ASP18T7M2GT
Mfr.Part #
34ASP18T7M2GT
Description
SWITCH TOGGLE MINI,SPDT,O-N-O,T,
Current Rating :
5A (AC/DC)
Voltage - Rated DC :
28V
Voltage Rating - AC :
125V
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 11.91mm Dia
Termination Style :
PC Pin
Current Rating (Amps) :
5A AC/DC
Illumination Voltage (Nominal) :
Actuator Length :
17.45mm
Voltage Rating - DC :
28V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Bushing Thread :
Series :
34A
Voltage - Rated AC :
125V
Datasheets
34ASP18T7M2GT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"