34ASP16T1M3RT
Mfr.Part #
34ASP16T1M3RT
Description
SWITCH TOGGLE MINI,SPDT,O-N-O,T,
Series :
34A
Termination Style :
Quick Connect - 0.062 (1.5mm)
RoHS :
Details
Voltage Rating - AC :
20V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Actuator Length :
11.43mm
Voltage - Rated AC :
20V
Voltage Rating - DC :
20V
Current Rating :
0.4VA (AC/DC)
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.35mm Dia
Current Rating (Amps) :
0.4VA AC/DC
Datasheets
34ASP16T1M3RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"