34ASP12B4M7RT
Mfr.Part #
34ASP12B4M7RT
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Voltage Rating - DC :
20V
Voltage - Rated DC :
20V
Voltage - Rated AC :
20V
Current Rating (Amps) :
0.4VA AC/DC
Throw Configuration :
SPDT
Voltage Rating - AC :
20V
Bushing Thread :
Unthreaded
REACH SVHC :
Unknown
Mount :
Brackets, Through Hole, Vertical
Mounting Style :
Through Hole
Illumination Type, Color :
Illumination Type :
Non-Illuminated
Current Rating :
5A
Actuator Length :
5.08mm
Max Operating Temperature :
85°C
Series :
34A
Contact Plating :
Gold
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle, Vertical
400 mVA
Min Operating Temperature :
-30°C
PC Pin
Contact Current Rating :
5A
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Datasheets
34ASP12B4M7RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"