34ASP12B4M6RT
Mfr.Part #
34ASP12B4M6RT
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Bushing Type :
Unthreaded
-30C to 85C
Contact Current Rating :
5A
Product Depth (mm) :
25.52(mm)
3
Orientation :
RIGHT ANGLE
Termination :
PC Pins
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Bushing Thread :
Unthreaded
Body Orientation :
RIGHT ANGLE
Current Rating :
5A
Voltage - Rated AC :
20V
Brass, Chrome Plated
REACH SVHC :
No SVHC
Mount :
Brackets, Through Hole
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Contact Plating :
Gold
SPDT
Mounting :
PC Mount with Bracket
Base/Housing Material :
Voltage - Rated DC :
20V
Voltage Rating - DC :
20V
Current Rating (Amps) :
0.4VA AC/DC
Actuator Length :
5.08mm
DC Voltage Rating (Max) :
20
Series :
34A
Voltage Rating - AC :
20V
Contact Resistance :
10MOhm
Pbfree Code :
yes
Product Type :
Toggle Switches
Max Voltage Rating (AC) :
20V
Lamp Type :
Mounting Type :
Through Hole, Right Angle
Actuator Length (mm) :
5.08(mm)
Insulation Resistance :
1GOhm
Product Length (mm) :
12.7(mm)
Thread Size :
Not Required
AC Voltage Rating (Max) :
20
Datasheets
34ASP12B4M6RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"