34ASP12B1M1RT
Mfr.Part #
34ASP12B1M1RT
Description
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V
Solder
Throw Configuration :
Actuator Length :
5.08mm
Panel Mount
Min Operating Temperature :
-30 °C
Max Voltage Rating (DC) :
20V
Grayhill
Voltage Rating (AC) :
20 V
Voltage Rating - DC :
20V
Contact Plating :
Gold
Panel Cutout Dimensions :
Circular - 6.35mm Dia
Mount :
Panel
Voltage Rating (DC) :
20 V
Voltage - Rated DC :
20V
Series :
34A
Illumination Type :
Non-Illuminated
Current Rating :
0.4VA (AC/DC)
Current Rating (Amps) :
0.4VA AC/DC
Max Operating Temperature :
85 °C
Voltage Rating - AC :
20V
Operating Temperature :
-30°C~85°C
Voltage - Rated AC :
20V
Termination Style :
Solder Lug
Datasheets
34ASP12B1M1RT
    RIBBON CABLE ASSY 4'
    RIBBON CABLE ASSY 12" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 6" SKT-SKT
    RIBBON CABLE ASSY 2"