TM3E476M020HBA
Mfr.Part #
TM3E476M020HBA
Description
CAP TANT 47UF 20% 20V 2917
Depth :
4.3mm
Width :
4.2926mm
Voltage - Rated :
20V
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Height :
4mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Length :
7.2898mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Capacitance :
47μF
Min Operating Temperature :
-55°C