TM3E107M016EBA
Mfr.Part #
TM3E107M016EBA
Description
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
Molded
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
4mm
Tolerance :
±20%
Published :
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated :
16V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Manufacturer Size Code :
E
Capacitance :
100μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Length :
7.2898mm
Max Operating Temperature :
125°C
Width :
4.2926mm