TM3E107M016HBA
Mfr.Part #
TM3E107M016HBA
Description
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
Length :
7.2898mm
Min Operating Temperature :
-55°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Depth :
4.3mm
Voltage - Rated :
16V
Tolerance :
±20%
Max Operating Temperature :
125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
4.2926mm
Height :
4mm
Capacitance :
100μF