TM3E227K004CBA
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TM3E227K004CBA
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 220UF 10% 4V 2917
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Type :
Molded
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Manufacturer Size Code :
E
Height :
4mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Published :
Voltage - Rated :
4V
Mount :
Surface Mount
Packaging :
Bulk
Length :
7.3mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
220μF
Feature :
High Reliability
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Case Code (Imperial) :
Ripple Current :
570mA
Leakage Current :
8.8μA
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
2917 (7343 Metric)
Dissipation Factor :
8 %
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Rated DC :
4V
Depth :
4.3mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Termination :
SMD/SMT
Radiation Hardening :
No
Width :
4.3mm