TM3E227K004HBA
Mfr.Part #
TM3E227K004HBA
Description
CAP TANT 220UF 10% 4V 2917
Tantalum Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Length :
7.3mm
Height :
4mm
JESD-609 Code :
e3
Number of Terminations :
2
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Packing Method :
TR, 7 INCH
High Reliability
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
TANTAMOUNT®, TM3
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
4V
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
4V
Tolerance :
±10%
Capacitance :
220μF
Depth :
4.3mm