TM3E227K010HBA
Mfr.Part #
TM3E227K010HBA
Description
CAP TANT 220UF 10% 10V 2917
Capacitance :
220μF
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Width :
4.2926mm
Height :
4mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Depth :
4.3mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
500MOhm
Length :
7.2898mm
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Voltage - Rated :
10V