TM3E107M016CBA
Mfr.Part #
TM3E107M016CBA
Description
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
High Reliability
Published :
Depth :
4.3mm
Manufacturer Size Code :
E
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
100μF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
4mm
Length :
7.2898mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Voltage - Rated :
16V
Width :
4.2926mm
Max Operating Temperature :
125°C
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm