TM3E107M016LBA
Mfr.Part #
TM3E107M016LBA
Description
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
Capacitance :
100μF
Manufacturer Size Code :
E
Size / Dimension :
0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
Height Seated (Max) :
0.169 4.30mm
Tolerance :
±20%
Type :
Molded
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
16V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
600mOhm